Bu senenin ilk ayında çıkış yapan Resident Evil 7 çoktan yılında en iyi oyunu adayları arasında gösterilmeye başlandı. Resident Evil 7’nin dumanı tüterken, Resident Evil 8 hakkında ilk resmi bilgiler paylaşıldı.

Resident Evil 7’nin geliştirilme aşamasında geliştirici ekip birçok farklı konsept üzerinde durmuş, önceki oyunları ile aksiyon türüne kayan seriyi nasıl survival – horror köklerine döndürebileceklerini düşünüp taşınmıştı. Bu nedenle Resident evil 7 önceki oyunlardan bir hayli farklı bir şekilde karşımıza çıkmış ve seride daha önceden denenmeyen şeyleri denemişti. Resident Evil 7 geliştirici ekibi bu kararlarıyla büyük bir risk almış; fakat zoru başararak hem serinin hayranlarının hem de seriye yeni başlayan oyuncuların takdirini kazanmıştı.

Resident Evil 7’nin başındaki isim olan Jun Takeuchi, videoda Resident Evil 8 üzerinde tasarım çalışmalarına başladıklarını açıklıyor ve sözlerine survival – horror türünü evrimleştirmeye niyetli olduklarını söyleyerek devam ediyor. Takeuchi’ye göre yeni Resident Evil oyunu survival – horror türünün “zorlu mücadeleleri aşma” elementini korurken Resident Evil 7’den bir hayli değişik konseptlere yer verecek.

Değişim her zaman iyi olmayabiliyor ve oyuncuların tepkisini çekebiliyor. Fakat Resident Evil 7 geliştirici ekibi Resident Evil 7’de değişimi ne kadar iyi kullandıklarını sergilemişti. Bu nedenle bir sonraki Resident Evil oyununa umutla bakabiliyoruz.

Advertisements