28 Mart 2002 tarihinde dünyayla buluşan ve zamanının en iyi hikayelerinden biri olan Kingdom Hearts, farklı dünyaların hikayelerini anlatıyor. Serinin üçüncü oyunu Kingdom Hearts 3, tekrar Square Enix tarafından bizlere sunulacak. PS4 ve Xbox ONE platformlarına gelecek ve role-playing başta olmak üzere, aksiyonu da beraberinde getirecek.

Yapımım çok geniş bir hikayesi ve tarihi var bu sebeple eğer Kingdom Hearts’ın hiakyesinin tamamını öğrenmek istiyorsanız sıralamanız şu yönde olmalı: Kingdom Hearts Birth by Sleeping, Kingdom Hearts, Kingdom Hearts: Chain of Memories, Kingdom Hearts 358/2 Days, Kingdom Hearts 2, Kingdom Heartscoded ve Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance. Aralarında PSP ve Nintendo 3DS platformuna uygun oyunlar var. Doğal olarak siz en iyisi Kingdom Hearts HD 1.5 Remix’i bekleyin. 13 Eylül tarihinde, PS3 platformuna çıkacak ve KH serisini HD olarak oynamanızı sağlayacak.

Hikaye bakımından Kingdom Hearts’ı popüle kılan en önemli neden, Disney kahramanlarının da başrolde yer alması. Mickey’den tutun, Donald’a kadar birçok karakter, Final Fantasy serilerinden bile bazı düşmanlarla, bizleri baş başa bırakıyor. Sadece Disney ile sınırlı bırakmıyıp; bizleri Sora, Kairi ve Riku gibi orjinal karakterlerle de tanıştırıyor.

Advertisements